INFORMATION

På PHYSIOGA nørder vi med de klassiske fysioterapeutiske dyder. Det har vi gjort siden 1997. Vores præcise håndværk og tilpassede træning hjælper hver dag mennesker med at genfinde den sunde balance i krop, sind og åndedræt. Til alle fra babyer til seniorer, motionister til eliteudøvere og glade amatører til professionelle.

Direktricerne, Medde & Julie, fortæller: "Vi drømte om et sundhedshus med plads og tid til at dyrke det grundige terapeutiske håndværk, og så skabte vi PHYSIOGA på et solidt fundament af fysioterapeutisk nørderi og hjerteblod". Begge kvinder er specialister inden for fysioterapien, og alle klinikkens øvrige undervisere, behandlere og terapeuter er på samme måde nørder og specialister inden for hver deres område.

"Det skal kunne mærkes, at det gode håndværk gør en forskel", siger Direktricerne, og den holdning er omdrejningspunktet i alle vores tilbud inden for fx:

Kontakt
Julie Hjelm Jacobsen direktrice, fysioterapeut & kraniosakralterapeut
julie@physioga.com

Medde Lykke Vognsen direktrice, fysioterapeut & certificeret yogalærer
medde@physioga.com

Kamilla Rahbek fysioterapeut & zoneterapeut (RAB)
kamilla@physioga.com

Kim Folmer fysioterapeut
kim@physioga.com

Ann-Sophie Ehlers fysioterapeut & certificeret yogalærer
annsophie@physioga.com

Tilde Elme Damsgård professionel danser & stud. fysioterapi
tilde@physioga.com

Hilde Ramnefjell Dolva fysiurgisk massør (RAB)
hilde@physioga.com

Pierre Enaux fysiurgisk massør
pierre@physioga.com

Sarah Ulander Somatic Experiencing® Practitioner & familieterapeut
sarah@physioga.com

Ditte Bykærholm Nielsen bowspringlærer & certificeret yogalærer
ditte@physioga.com

Betaling
MobilePay eller kontant.

Afbud
Det er gratis at melde afbud indtil 12 timer før en aftale på PHYSIOGA og indtil 24 timer før et hjemmebesøg. Udeblivelse koster fuld behandlingspris.

Tilskud
De fleste private sundhedsforsikringer giver tilskud til både fysioterapi og zoneterapi.

danmark logo

Sygeforsikringen "danmark" giver tilskud til:

Sundhedsordning for virksomheder
PHYSIOGA løser behandlings-, trænings- og ergonomiopgaver for både små og store virksomheder. For yderligere information kontakt Julie Hjelm Jacobsen.

Lokaleleje
Du kan leje vores lækre, lyse sal på Frederiksberg til yoga, træning, fysioterapi, events, workshops etc. Både på timebasis og til længere forløb. Inklusiv yogamåtter, yogablokke, yogabælter, øjenpuder, tæpper, store bolde og kettlebells. For yderligere information og booking kontakt Medde Lykke Vognsen.

Gavekort 
Vi gør opmærksom på, at gavekort udløber 12 mdr. efter udstedelsesdato.