INFORMATION

På PHYSIOGA nørder vi med det klassiske fysioterapeutiske håndværk. Det har vi gjort siden 1997, og vi er specialister inden for graviditet, barsel, baby- og børnebehandling. Vi hjælper hver dag både små og store med at skabe sund balance i krop, sind og åndedræt, så smerter, vanskeligheder og andre udfordringer minimeres. Alle er velkomne, straight som LGBTQ.

Direktricerne, Medde & Julie, fortæller: "Vi drømte om et sundhedshus for alle med plads og tid til at dyrke det grundige terapeutiske håndværk, og så skabte vi PHYSIOGA på et solidt fundament af nørderi og hjerteblod". Begge kvinder er specialister inden for fysioterapien, og alle klinikkens øvrige undervisere, behandlere og terapeuter er på samme måde nørder og specialister på hver deres felt.

"Det skal kunne mærkes, at det gode håndværk gør en forskel", siger Direktricerne, og den holdning er omdrejningspunktet i alle vores tilbud inden for:

Kontakt
Julie Hjelm Jacobsen direktrice, fysioterapeut & kraniosakralterapeut
julie@physioga.com

Medde Lykke Vognsen direktrice, fysioterapeut & certificeret yogalærer
medde@physioga.com

Kamilla Rahbek fysioterapeut & zoneterapeut (RAB)
kamilla@physioga.com

Hilde Ramnefjell Dolva fysiurgisk massør (RAB)
hilde@physioga.com

Pierre Enaux fysiurgisk massør
pierre@physioga.com

Lise-Lotte Rudniak, jordemoder
liselotte@physioga.com

Sarah Ulander Somatic Experiencing® Practitioner & familieterapeut
sarah@physioga.com

Ditte Bykærholm Nielsen bowspringlærer & certificeret yogalærer
ditte@physioga.com

Kim Folmer fysioterapeut
kim@physioga.com

Ann-Sophie Ehlers fysioterapeut & certificeret yogalærer
annsophie@physioga.com

Tilde Elme Damsgård professionel danser & stud. fysioterapi
tilde@physioga.com

Betaling
MobilePay eller kontant.

Afbud
Det er gratis at melde afbud indtil 12 timer før en aftale på PHYSIOGA og indtil 24 timer før et hjemmebesøg. Udeblivelse koster fuld behandlingspris.

Tilskud
PHYSIOGA arbejder ikke under overenskomst med den offentlige sygesikring, og du får derfor ikke tilskud derfra, når du vælger at blive behandlet hos os. Flere private sundhedsforsikringer giver tilskud til konsultationer og behandlingsforløb hos autoriserede fysioterapeuter, zoneterapeuter, jordemødre og RAB-behandlere.

danmark logo

Sygeforsikringen "danmark" giver tilskud til:

Sundhedsordning for virksomheder
PHYSIOGA løser behandlings-, trænings- og ergonomiopgaver for både små og store virksomheder. For yderligere information kontakt Julie Hjelm Jacobsen.

Lokaleleje
Du kan leje vores lækre, lyse sal på Frederiksberg til yoga, træning, fysioterapi, events, workshops etc. Både på timebasis og til længere forløb. Inklusiv yogamåtter, yogablokke, yogabælter, øjenpuder, tæpper, store bolde og kettlebells. For yderligere information og booking kontakt Medde Lykke Vognsen.

Gavekort 
Vi gør opmærksom på, at gavekort udløber 12 mdr. efter udstedelsesdato.