INFORMATION

På PHYSIOGA nørder vi med de klassiske fysioterapeutiske dyder. Det har vi gjort siden 1997. Vores præcise håndværk og tilpassede træning hjælper hver dag mennesker med at genfinde den sunde balance i krop, sind og åndedræt. Til alle fra babyer til seniorer, motionister til eliteudøvere og glade amatører til professionelle.

PHYSIOGA er et sundhedshus med mange muligheder. Du kan vælge mellem flere forskellige  tilbud inden for fysioterapi, yoga, massage, babybehandling, børnebehandling, samtaleterapi, holdtræning og personlig træning, zoneterapi, kraniosakralterapi, firmaevents, ergonomisk rådgivning og sundhedsordninger til virksomheder.

Vi har i foråret 2017 åbnet en lille klinik i København K. Derinde udbyder vi primært samtaler og terapi. Vi kalder den lille klinik for PHYSIOGA city, og adressen er Store Kongensgade 78 1. sal, 1264 København K.

Kontakt
Julie Hjelm Jacobsen direktrice, fysioterapeut & kraniosakralterapeut
julie@physioga.com

Medde Lykke Vognsen direktrice, fysioterapeut & certificeret yogalærer
medde@physioga.com

Kamilla Rahbek fysioterapeut & zoneterapeut (RAB)
kamilla@physioga.com

Ann-Sophie Ehlers fysioterapeut & certificeret yogalærer
annsophie@physioga.com

Kim Folmer fysioterapeut
kim@physioga.com

Tilde Elme Damsgård professionel danser & stud. fysioterapi
tilde@physioga.com

Hilde Ramnefjell Dolva fysiurgisk massør (RAB)
hilde@physioga.com

Laena Hegelund kandidat i idræt, personlig træner & massør
laena@physioga.com

Pierre Enaux fysiurgisk massør
pierre@physioga.com

Ditte Bykærholm Nielsen bowspringlærer & certificeret yogalærer
ditte@physioga.com

Lea Kilde certificeret yogalærer
lea@physioga.com

Stine Hjelm Jacobsen personlig træner
stine@physioga.com

Sarah Ulander Somatic Experiencing® Practitioner & familieterapeut
sarah@physioga.com

Betaling
MobilePay eller kontant.

Afbud
Det er gratis at melde afbud indtil 12 timer før en aftale på PHYSIOGA og indtil 24 timer før et hjemmebesøg. Udeblivelse koster fuld behandlingspris.

Tilskud
De fleste private sundhedsforsikringer giver tilskud til både fysioterapi og zoneterapi.

danmark logo

Sygeforsikringen "danmark" giver tilskud til:

Sundhedsordning for virksomheder
PHYSIOGA løser behandlings-, trænings- og ergonomiopgaver for både små og store virksomheder. For yderligere information kontakt Julie Hjelm Jacobsen.

Lokaleleje
Du kan leje vores lækre, lyse sal på Frederiksberg til yoga, træning, fysioterapi, events, workshops etc. Både på timebasis og til længere forløb. Inklusiv yogamåtter, yogablokke, yogabælter, øjenpuder, tæpper, store bolde og kettlebells. For yderligere information og booking kontakt Medde Lykke Vognsen.

Gavekort 
Vi gør opmærksom på, at gavekort udløber 12 mdr. efter udstedelsesdato.