INFORMATION

På PHYSIOGA nørder vi med de klassiske fysioterapeutiske dyder. Det har vi gjort siden 1997. Vores præcise håndværk og tilpassede træning hjælper hver dag mennesker med at genfinde den sunde balance i krop, sind og åndedræt. Til alle fra babyer til seniorer, motionister til eliteudøvere og glade amatører til professionelle.

PHYSIOGA er et sundhedshus med mange muligheder. Der er fysioterapi, yoga, massage, babybehandling, Somatic Experiencing®, holdtræning og personlig træning, psykoterapi, kostvejledning, zoneterapi, kraniosakralterapi, firmaevents, ergonomisk rådgivning og sundhedsordninger til virksomheder.

Vi har i foråret 2017 åbnet en lille klinik i København K. Derinde udbyder vi primært samtaler og terapi, men nu og da finder du også Babytjekket på programmet. Vi kalder den lille klinik for PHYSIOGA city, og adressen er Store Kongensgade 78 1. sal, 1264 København K.

Kontakt
Julie Hjelm Jacobsen direktrice, fysioterapeut & kraniosakralterapeut
+4530203520 julie@physioga.com

Medde Lykke Vognsen direktrice, fysioterapeut, forfatter & certificeret yogalærer
+4526208610 medde@physioga.com

Malene Månsson fysioterapeut
+4553768208 malene@physioga.com

Kamilla Rahbek fysioterapeut, zoneterapeut (SAT) & kraniosakralterapeut
+4528844812 kamilla@physioga.com

Ann-Sophie Ehlers fysioterapeut & certificeret yogalærer
+4529782845 annsophie@physioga.com

Kim Folmer fysioterapeut
+4551883413 kim@physioga.com

Tilde Elme Nielsen fysioterapeutstuderende (2020)
tilde@physioga.com

Hilde Ramnefjell Dolva fysiurgisk massør (RAB)
+4561703005 hilde@physioga.com

Pierre Enaux fysiurgisk massør
+4528254628 pierre@physioga.com

Ditte Bykærholm Nielsen bowspringlærer
ditte@physioga.com

Lea Kilde certificeret yogalærer & yin yoga wellness massør
lea@physioga.com

Laena Hegelund personlig træner & idrætsvidenskabsstuderende
+4530135091 laena@physioga.com

Stine Hjelm Jacobsen personlig træner
stine@physioga.com

Sarah Ulander Somatic Experiencing® Practitioner & familieterapeut
+4520925392 sarah@physioga.com

Sophus Kirkeby Windeløv psykoterapeut & coach
+4522356531 sophus@physioga.com

Betaling
Kontant, MobilePay eller bankoverførsel.

Afbud
Det er gratis at melde afbud direkte til din behandler indtil 12 timer før en behandlingstid på PHYSIOGA og indtil 24 timer før en aftale om hjemmebesøg. Udeblivelse koster fuld behandlingspris.

Tilskud
De fleste private sundhedsforsikringer giver tilskud til både fysioterapi og zoneterapi.

danmark logo

Sygeforsikringen "danmark" giver tilskud til:

Sundhedsordning for virksomheder
PHYSIOGA løser behandlings-, trænings- og ergonomiopgaver for både små og store virksomheder. For yderligere information kontakt Julie Hjelm Jacobsen på julie@physioga.com.

Lokaleleje
Du kan leje vores lækre, lyse sal på Frederiksberg til yoga, træning, fysioterapi, events, workshops etc. Både på timebasis og til længere forløb. Inklusiv yogamåtter, yogablokke, yogabælter, øjenpuder, tæpper, store bolde og kettlebells. For yderligere information og booking kontakt: Medde Lykke Vognsen på medde@physioga.com

Gavekort 
Vi gør opmærksom på, at gavekort etc. udløber 12 mdr. efter udstedelsesdato.

Samarbejdspartnere
www.babytjekket.dk
www.physionaut.dk
Jordemoder Sara Bjerregaard www.denrigtigejordemoder.dk
Jordemoder Krista Bella Hultén www.dinfodsel.dk
Kiropraktorerne www.westloft.dk
Yogalærer Lea Kilde www.drageyogi.dk

Yogalærer Tanya Markul www.tanyamarkul.com